Ziua Copilului marcată la Parohia Sfânta Mare Muceniță Anastasia
Marți, 01 iunie 2021, cu ocazia Zilei Internaționale a copiilor, la Parohia Sfânta Mare Muceniță Anastasia din Protopopiatul Călărași s-a continuat activitatea ,,Sport pentru toți copiii”, începută în anul precedent, desfășurată cu ajutorul și implicarea Federației Române de Fotbal – reprezentată de către domnul Constantin Florin Șari și Asociația ”Arca lui Miro” – domnișoara Radu Ana Maria Cătălina.
Astfel, 10 copii din parohie pasionați de jocul cu balonul rotund au primit echipamente sportive și mingi de fotbal.
A consemnat preot Vasile Viorel Dinu, protopop al Protopopiatului Călărași.
![](https://sf-esc.ro/files/images/2021/06/01 iunie 2021 - Sf Anastasia - CL (11).jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images/2021/06/01 iunie 2021 - Sf Anastasia - CL (1).jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images/2021/06/01 iunie 2021 - Sf Anastasia - CL (3).jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images/2021/06/01 iunie 2021 - Sf Anastasia - CL (6).jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images/2021/06/01 iunie 2021 - Sf Anastasia - CL (5).jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images/2021/06/01 iunie 2021 - Sf Anastasia - CL (4).jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images/2021/06/01 iunie 2021 - Sf Anastasia - CL (2).jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images/2021/06/01 iunie 2021 - Sf Anastasia - CL (9).jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images/2021/06/01 iunie 2021 - Sf Anastasia - CL (8).jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images/2021/06/01 iunie 2021 - Sf Anastasia - CL (7).jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images/2021/06/01 iunie 2021 - Sf Anastasia - CL (10).jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images/2021/06/01 iunie 2021 - Sf Anastasia - CL (11).jpg)