Școala care dăruiește Paște!

Elevii Liceului Teoretic ,,Mihai Eminescu” din Municipiul Călărași (începând cu clasele pregătitoare și până la clasele a XII-a, conduși de doamnele învățătoare și de doamnele diriginte), au derulat în cadrul Proiectului ,,DĂRUIND, VEI DOBÂNDI - BUCURIE ȘI LUMINĂ CĂTRE VOI SĂ VINĂ!”, o serie de activități social - filantropice.

Beneficiarii acestui proiect au fost copii nevoiași din Parohia Sfânta Mare Muceniță Anastasia, în data de 19 aprilie; copii nevoiași din Parohia Ulmu, în data de 21 aprilie și copii de la Centrul pentru Persoanele cu Handicap - Călărași. Pachetele au cuprins: alimente de baza, haine, jucării, rechizite și dulciuri.

Proiectul urmărește să dezvolte la elevi sentimentul de dragoste față de cei aflați în nevoie, implicare socială și înțelegere.

Bucuria a fost mare de ambele părți, atât cei ce au primit dar mai ales cei care au dăruit.

A consemnat doamna Dăscălița Liliana, profesor de religie în cadrul Liceului Teoretic Mihai Eminescu din Călărași.


0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...