CONCERT DE COLINDE ORGANIZAT DE PROTOPOPIATUL CĂLĂRAȘI

Biserica cu hramul „Sfânta Mare Muceniță Anastasia” din Municipiul Călăraşi, va fi gazda celei de-a VIII-a ediție a concertului de colinde intitulat „Și Cuvântul trup S-a făcut”.

Cu arhiereasca binecuvântare a Preasfințitului Părinte VINCENȚIU, Episcopul Sloboziei și Călărași, Protopopiatul Călărași, vă invită cu ocazia Praznicului Nașterii Domnului nostru Iisus Hristos să luați parte la Concertul de Colinde intitulat „Și Cuvântul trup S-a făcut”, Ediția a VIII-a, ce va avea loc în ziua de Luni, 17 decembrie 2018, ora 17:30, la Biserica „Sfânta Mare Muceniță Anastasia” din Municipiul Călăraşi.

La acest eveniment vor concerta următoarele ansambluri corale: Corul Sfântul Antim Ivireanul al Protopopiatului Oltenița, Corul Camerata Danubii al Centrului Județean de Cultură și Creație Călărași, Corul grupului de cateheză de la parohia Nașterea Sfântului Ioan Botezătorul și Corul Mihail Vulpescu al Protopopiatului Călărași.

A consemnat preot Dinu Vasile Viorel, secretar al Protopopiatului Călărași.


0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...