A doua zi de Paşti Preasfințitul Vincențiu a slujit la Parohia Sfânta Anastasia din Călărași

Luni, 9 aprilie 2018, a doua zi de Paşti, Preasfinţitul Părinte Episcop Vincenţiu s-a aflat în mijlocul credincioşilor din municipiul Călăraşi, unde a săvârşit Sfânta Liturghie arhierească în biserica „Sfânta Mare Muceniță Anastasia” din Protopopiatul Călărași.Sub protia Preasfinţiei Sale, la Sfânta Liturghie au slujit preacucernicii părinți consilieri: Manuel Rusu, Daniel Florin Enașcu, Florin Ionescu, Ioan – Florin Simion, Nicușor Silviu Dascălu și Marius – Gabriel Purcărea, preacucernicul părinte protopop Ramon Eugen Ilie, preoţi şi diaconi.La momentul predici Preasfinţia Sa a rostit un cuvânt de învăţătură despre darurile pe care le-am primit la Învierea Mântuitorului, despre calitatea noastră de fii ai lui Dumnezeu, despre mărturisirea pe care o facem în salutul „Hristos a Înviat!” de participanți la Învierea lui Iisus Hristos.La sfârșitul slujbei toți credincioșii au fost binecuvântați și au primit Pastorala Preasfinției Sale la Praznicul Învierii Domnului.
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...