Concert de colinde „Și Cuvântul trup S-a făcut”, ediția a VII-a

Cu arhiereasca binecuvântare a Preasfinţitului PărinteVINCENȚIU, Episcopul Sloboziei şi Călăraşilor, în ziua de duminică, 17decembrie 2017, Protopopiatului Călăraşi, a organizat la Biserica cu hramulSfânta Mare Muceniță Anastasia din Municipiul Călăraşi, a VII-a ediție aConcertului de colinde „Și Cuvântul trup S-a făcut”.

Atmosfera de sărbătoare a acestui eveniment a fost dăruităde următorii protagoniştii: Corul Antim Ivireanul al Protopopiatului Oltenița,Corul Camerata Danubii al Centrului Judeţean de Cultură și Creație Călăraşi,Copiii grupului de cateheză „Îngerașii” ai parohiei Sfinții Apostoli Petru șiPavel, Copiii grupului de cateheză ai parohiei Nașterea Sfântului Ioan Botezătorulși Corul Mihail Vulpescu al Protopopiatului Călăraşi.

La sfârșitul evenimentului, Preacucernicul Părinte IlieRamon-Eugen, Protopop de Călărași, a adresat celor prezenți ca SfinteleSărbători ale Naşterii Domnului, să aducă tuturor doriri de sănătate şimântuire, pace şi bucurie, fericiri şi mult ajutor de la Dumnezeu în toatăfapta cea bună.

A consemnat preot Dinu Vasile Viorel, secretar alProtopopiatului Călărași.
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...