CONCERT DE COLINDE ORGANIZAT DE PROTOPOPIATUL CĂLĂRAȘI

Biserica „SfântaMare Muceniță Anastasia” din Municipiul Călăraşi, gazda celei de-a VII-a edițiea concertului de colinde „Și Cuvântul trup S-a făcut”

Cu arhiereasca binecuvântare a Preasfințitului PărinteVINCENȚIU, Episcopul Sloboziei și Călărași, Protopopiatul Călărași, vă invită cu ocazia Praznicului NașteriiDomnului nostru Iisus Hristos să luați parte la Concertul de Colinde intitulat „ȘiCuvântul trup S-a făcut”, Ediția a VII-a, ce va avea loc înziua de Duminică, 17 decembrie 2017, ora17:00, la Biserica „Sfânta Mare Muceniță Anastasia” din Municipiul Călăraşi.

La acest eveniment vor concerta următoarele ansambluricorale: Corul Sfântul Antim Ivireanul al Protopopiatului Oltenița, CorulCamerata Danubii al Centrului Județean de Cultură Călărași, Corul grupului decateheză ,,Îngerașii” de la parohia Sfinții Apostoli Petru și Pavel și Corul Mihail Vulpescu al ProtopopiatuluiCălărași.

A consemnat preot Dinu Vasile Viorel, secretar alProtopopiatului Călărași.
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...