Parohia Sfânta Mare Muceniţă Anastasia din Călărași oferă lunar celor aflați în nevoi un prânz cald

Având ca îndemn cuvintele Mântuitorului din Evangheliadupă Matei „Căci Mi-a fost foame şi Mi-aţi dat să mănânc, Mi-a fost sete şiMi-aţi dat să beau, am fost străin şi M-aţi primit între voi, am fost gol şiM-aţi îmbrăcat, am fost bolnav şi M-aţi vizitat, am fost în închisoare şi aţivenit pe la Mine” – (Matei, 25, 35), Parohia Sfânta Mare Muceniţă Anastasia dinProtopopiatul Călăraşi, cu sprijinul Comitetului Parohial, dar şi a unorenoriaşi milostivi, oferă lunar hrană caldă pentru 50 de nevoiaşi, pentru careviaţa nu este de loc ușoară.

Masa este pregătită de câţiva voluntari ai parohiei şieste oferită în prima duminică a fiecărei luni, această acţiune desfăşurându-sede 4 ani sub numele de „Pâinea noastrăcea de toate zilele”.

A consemnat preot Nemţanu Ionuţ.

[https://protoieriacalarasi.ro/files/images//2017/10/06-08-54-44.805722 03 oct 2017 - Sf Anastasia (1).JPG] [https://protoieriacalarasi.ro/files/images//2017/10/06-08-54-48.739672 03 oct 2017 - Sf Anastasia (2).JPG]
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...