Ajutoare umanitare oferite de Parohia Sfânta Mare Muceniţă Anastasia

În perioada Postului Mare, la Parohia Sfânta Mare Muceniţă Anastasia din ProtopopiatulCălăraşi, au avut loc o seamă de acţiuni umanitare, destinate pacienţilor din instituţiilespitalicești (copii, bătrâni, bolnavi), elevilor proveniţi din familiiîncercate de greutăţile vieţii din şcolile cu care parohia are încheiateparteneriate de colaborare, precum sipersoanelor nevoiașe din cuprinsul parohiei.

În acest scop cu sprijinul membrilor Consiliului siComitetului parohial precum si prin bunăvoinţa unor binefăcători creștini din parohie, aufost organizate acțiuni umanitare, aducând astfel mângâiere şi alinaresemenilor noştri aflaţi în suferinţă si trăind totodată bucuria de a oferi,având mulţumirea sufleteasca a ajutorării aproapelui.

Astfel, a fost dăruită o bicicletă unui elev cu rezultatedeosebite la învăţătură, un fotoliu rulant pentru un bătrân suferind de diabetcăruia i-a fost amputate un picior şi produse alimentare pentru 25 familiiaflate în nevoi, însumând un număr de 108 beneficiari iar valoarea daniilorfiind de 2.530 lei.

A consemnat preot Nemţanu Ionuţ.
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...