Nașterea Domnului la Parohia Sfânta Mare Muceniță Anastasia

Bucuria Naşterii Domnului a fost împărtăşită copiilor Parohiei Sfânta MareMuceniţă Anastasia din Protopopiatul Călărași şi în anul 2016, care, dupăparticiparea la Sfânta Liturghie a Sfântului Vasile cel Mare şi după ce s-auîmpărtăşit, au oferit celor prezenţi un grandios spectacol de colinde,subliniind prin frumuseţea cuvintelorsimple, faptul că în istoria mântuirii,Sărbătoarea Nașterii Domnului este prin excelență evenimentul care aduce ceamai mare bucurie în sufletele și în casele tuturor.

Pentru ca flacăra acestei sfinte bucurii izvorâtă din Însuși Dumnezeu săpâlpâie în căminele tuturor copiilor dinparohie, cu sprijinul Fundaţiei Poiana Soarelui din Braşov, au fost oferite peste100 de pachete cu daruri pentru tinerii colindători, oferite celor mici chiardin mâna lui Moş Crăciun.

Această manifestare a iubirii milostive devenită tradiție la Parohia SfântaMare Muceniţă Anastasia, s-a desfășurat în parteneriat cu şcolile cu carebiserica are încheiate parteneriate de colaborare.

A consemnat preot Nemţanu Ionuţ.
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...