Daruri pentru copiii Parohiei Sfânta Mare Muceniță Anastasia de Sfântul Nicolae

În ajunul prăznuirii Sfântului Ierarh Nicolae, după săvârşirea Vecerniei unită cu Litia, știut fiind faptul că este o zi specială pentru copii şi părinţi deopotrivă, o zi în care sărbătorim tot ce ţine de bucuria celor mici şi copilărie, la Parohia Sfânta Mare Muceniţă Anastasia din Municipiul Călăraşi, Protopopiatul Călărași, a fost organizat un program special care a cuprins jocuri interactive, concurs de ghicitori, colinde în cinstea Sfântului Nicolae, concursuri cu premii, fotografii haioase şi multe surprize dulci, alături de tânărul Ivan Valentin, elev al Liceului Danubius din Călăraşi, instituţie cu care parohia are încheiat un parteneriat de colaborare şi care sub denumirea de „Magicianul Q”, i-a încântat pe toţi cei 70 de copii prezenţi la eveniment.În încheiere, cei mici au primit daruri de la Moş Nicolae, constând în dulciuri şi cărţi de rugăciune, iar toţi cei prezenţi au purtat în drum spre casă bucuria sufletească a sărbătorii mult iubită de copii sub oblăduirea chipului blând al arhiepiscopului Mirelor Lichiei.A consemnat preot Nemţanu Ionuţ.
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...