Vizite pastorale la DGASPC Călărași

În perioadaoctombrie-noiembrie 2016, părintele Avram Costin de la Parohia Sfânta MareMuceniță Anastasia din Călărași, a defășurat diverse activități pentrubeneficiarii centrelor sociale ale DGASPC Călărași, după cum urmează: a fost sărbătoritHramul Sfântul Acoperământ al Maicii Domnului la Centrul de Îngrijire șiAsistență Ciocănești, unde seniorii au primit pachete cu alimente donate decredincioși, Acatistul Sfântului Dimitrie Izvorâtorul de Mir și AcatistulSfântului Dimitrie Basarabov, consiliere duhovnicească, slujbe de pomenire abeneficiarilor decedați ai Complexului de Servicii Comunitare pentru Copilul cuHandicap Sever Călărași, ai Centrului de Plasament Modulat de tip Familialpentru Copilul cu Handicap Sever Oltenițași ai Centrului de Recuperare șiReabilitare Neuropsihiatrică Plătărești.

La aceste slujbede pomenire au participat activ credincioși care au cumpărat produse alimentarepentru a fi împărțite beneficiarilor.
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...