Parteneriat social între Parohia Sfânta Mare Muceniță Anastasia și Parohia Bogata din Protopopiatul Călărași

În luna iulie a acestui an, Parohia Sfânta Mare Muceniţă Anastasia din Protopopiatul Călărași, a încheiat un parteneriat social cu Parohia Bogata, prin care persoanele nevoiaşe şi familiile cu mulţi copii din zona rurală, să fie sprijinite material cu haine, încălţăminte şi rechizite şcolare. Astfel, că într-o primă vizită‚ Parohia Sfânta Mare Muceniţă Anastasia, cu sprijinul Comitetului Parohial, a dus celor în nevoi, haine, încălţăminte şi alte bunuri de uz casnic în valoare de 3000 de lei, care vor fi distribuite de către părintele Mişu Spiroiu acolo unde au mai multă trebuinţă. Acţiunea face parte din campania ,,Ajută-ţi aproapele şi te mântuieşte” ce se desfăşoară pe perioada anului 2016 la Parohia Sfânta Mare Muceniţă Anastasia. A consemnat preot Nemţanu Ionuţ.
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...