O tânără din Călărași s-a botezat la 20 de ani

Vineri, 20 mai2016, preacucernicul preot Avram Costin, reprezentantul Sectorului de AsistențăSocială al Parohiei Sfânta Mare Muceniță Anastasia din Protopopiatul Călărași,în colaborare cu Biroul de Asistență Socială al Protopopiatului Călărași și cuCentrul Maternal „Dumbrava” Călărași a oficiat Taina Sfântului Botez pentru otânără mămică în vârstă de 20 ani, găzduită de centru. Slujba a fost săvârșităîn biserica parohiei sus menționate fiind emoționantă pentru cei prezenți darmai ales pentru tânăra mămică.

a finalulslujbei părintele Avram i-a vorbit tinerei despre importanța Tainei Botezuluiîn viața creștinului, fiind ușa de accesspre celelalte Taine, dar și despre Taina Mirungerii și Taina Sf. Împărtășaniicare au fost săvârșite în cadrul slujbei.

De asemenea,tânăra încreștinată a primit în dar din partea Biroului de Asistență Socialăhaine noi, o icoană și o carte de rugăciuni.
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...