Daruri de Paști pentru copiii Parohiei Sfânta Mare Muceniță Anastasia

În Săptămâna Luminată, Parohia Sfânta Mare Muceniţă Anastasia dinProtopopiatul Călăraşi a împărtăşit bucuria Învierii Domnului prin daruri şidiplome de excelenţă,copiilor de la şcolile din oraş cu care de-a lungul anului şcolar în curs au fost încheiate parteneriate de colaborare.

Astfel, că începând cu programul Săptămâna Altfel când s-au cuminecat peste500 de copii, cu perioada deniilor la care au participat mulţi tineri şi cuactivităţile întâlnirilor catehetice la care participă foarte mulţi copii, anulacesta parohia, cu sprijinul Fundaţiei Poiana Soarelui din Braşov, a oferit peste 150 de cadouri constând înalimente şi dulciuri celor care au urmat îndemnul Mântuitorului Iisus Hristos "Lăsațicopiii să vină la Mine, că a unora ca aceștia este Împărăția cerurilor” ( Matei 19,14).
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...