„Școala Altfel” la Parohia Sfânta Mare Muceniță Anastasia

Programul „Școala Altfel” implementat de Ministerul Educației Naționale și Cercetării Științifice, s-a desfășurat și la Parohia Sfânta Mare Muceniță Anastasia din Protopopiatul Călărași, astfel că în săptămâna 18-22 aprilie în fiecare zi, biserica parohială, a fost vizitată de toate școlile călărășene cu care parohia are încheiate parteneriate de colaborare.

În această perioadă dedicată activităților extracurriculare și extrașcolare, potrivit calendarului structurii anului școlar 2015-2016, biserica a fost vizitată de peste 500 de elevi care însoțiți de profesorii lor au ascultat cuvânt de folos din partea preoților parohiei, dar au și găsit răspunsuri la frământările vârstei adolescenței.

Copiii au însoțit vizitele lor și de fapte bune oferind peste 100 de pachete cu dulciuri și rechizite celor lipsiți, iar din partea parohiei fiecare copil a primit iconițe, iar majoritate tinerilor s-au și împărtășit întru întâmpinarea Sărbătorii Învierii Domnului.

A consemnat preot Nemțanu Ionuț.
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...