Ziua Internațională a Femeii aniversată la Parohia Sfânta Mare Muceniţă Anastasia

Ziua de 8 martie, Ziua Internațională a Femeii (cunoscută şi sub numele de Ziua Mamei) a fost aniversată la Parohia Sfânta Mare Muceniţă Anastasia,Protopopiatul Călăraşi, printr-un frumos spectacol în cinstea femeii şi amamei creştine, susţinut în Sfânta Biserică, de grupul de cateheză ,,ANASTASIS’’al parohiei.

Astfel, cei mici au recitat câteva poezii în cinstea mamelor printre care: 8martie de Veronica Porumbacu, Mamei de Mircea Micu, Sfaturi de la mama deVirgil Carianopol, Mamă de-ai fi o stea de Grigore Vieru şi Repetabila povarăde Adrian Păunescu. În continuare copiii au spus câteva cugetări din întreagalume despre mamă, însoţite de frumoasele cântece de Ziua mamei care auemoţionat pe toţi cei prezenţi.

În încheiere cei mici audăruit mărţişoare tuturor femeilor prezente la slujbă, iar ei micii actori auprimit daruri din partea parohiei.

A consemnatpreot Nemţanu Ionuţ.
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...