Vizite pastorale în cadrul Direcției Generale de Asistență pentru Protecția Copilului Călărași

În perioadadecembrie-ianuarie 2015-2016, Preot Avram Costin, reprezentant al Sectorului deAsistență Socială din cadrul Parohiei Sfânta Mare Muceniță Anastasia dinProtopopiatul Călărași, a desfășurat diverse activități pentru beneficiariicentrelor Direcției Generale de Asistență pentru Protecția Copilului Călărași,după cum urmează: Taina Sfintei Spovedanii și Taina Sfintei Împărtășanii pentruaproximativ 480 beneficiari, Grupul de cateheză al Bisericii Sfânta MareMuceniță Anastasia a susținut un concert de colinde pentru beneficiarii șiangajații acestor centre, au fost efectuate vizite pastorale cu ocaziaPraznicului Botezului Domnului, care au constat în binecuvântareabeneficiarilor cu Aghiasmă Mare, au fost oficiate Sfânta Liturghie și Taina SfântuluiMaslu la Centrul de Seniori Ciocănești împreună cu Preot Tilică Cătălin.

De asemenea s-auîmpărțit beneficiarilor calendare trimise în dar de Preasfințitul Părinte Vincențiu,Episcopul Sloboziei și Călărașilor.
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...