Daruri de Crăciun pentru copiii Parohiei Sfânta Mare Muceniță Anastasia

Sărbătoarea Nașterii Domnului a adusbucurii duhovniceşti în inimilecredincioşilor Parohiei Sfânta MareMuceniţă Anastasia din Protopopiatul Călărași, care după participarea la SfântaLiturghie, au fost colindaţi de grupul catehetic al parohiei care a susţinut un frumos concert de colinde în întâmpinarea sărbătorii preaiubite.

Astfel, că după ce s-au împărtăşit şiau colindat, cei peste 150 de copii, cu vârste între 1 şi 18 ani, prezenţi înbiserică l-au întâmpinat pe Moş Crăciun, care le-a împărţit daruri constând înproduse alimentare prin bunăvoinţa Fundaţiei Poiana Soarelui din Braşov.

La eveniment au participat preoţiislujitori, părinţi, copii şi credincioşi de toate vârstele care au dus lacasele lor mesajul binecuvântat : ,,Nașterea Ta, Hristoase, Dumnezeul nostru,Răsărit- a lumii, Lumina cunoștinței”.

A consemnat părintele Nemţanu Ionuț.
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...