Daruri de Moș Nicolae la Parohia Sfânta Mare Muceniță Anastasia din Protopopiatul Călărași

În ajunul zileiSfântului Ierarh Nicolae, preoții Parohiei „Sfânta Mare Muceniță Anastasia” dinMunicipiul Călărași, Protopopiatul Călărași, au săvârşit slujba Vecernieiunită cu Litia, iar apoi au oferit daruri copiilor prezenți în număr mare.

După slujbaVecerniei, Moș Nicolae nu a ocolit nici anul acesta parohia noastră, venind cumulte cadouri, spre bucuria și emoția unui număr de aproximativ 90 de copii.

Aceștia s-auînchinat și au sărutat icoana Sfântului Ierarh Nicolae, apoi i-au mulțumitMoșului, pregătindu-i câteva momente artistice ce au cuprins colinde șirecitaluri de poezii. După ce au primit darurile, copiii au promis că vor fi lafel de cuminți și anul viitor.

A consemnatpreot Dinu Vasile Viorel de la Parohia „Sfânta Mare Muceniță Anastasia”.
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...