Parohia Sfânta Mare Muceniţă Anastasia din Protopopiatul Călăraşi, oferă sprijin moral şi material pentru două victime ale incendiului de la Clubul Colectiv din Bucureşti

Preoţii Parohiei Sfânta Mare Muceniţă Anastasia din Protopopiatul Călăraşi, alături de credincioşii parohiei s-au rugat pentru sănătatea, ajutorul ceresc şi purtarea de grijă a Prebunului Dumnezeu victimelor tragediei din Clubul “Colectiv” din Bucureşti, iar pentru două tinere, Alice Ioniţă şi Irina Cătălina Popa, fiice duhovniceşti ale acestei parohii, s-au oferit cu ajutorul Comitetului Parohial, ajutoare financiare care să sprijine familiile acestora pe perioada spitalizării.

La fiecare slujbă se fac rugăciuni pentru toţi cei care suferă în urma tragicului accident din Bucureşti, iar pentru cei decedaţi s-au făcut rugăciuni de pomenire.

A consemnat preot Nemţanu Ionuţ.

[files]
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...