Învierea Domnului la Parohia Sfânta Mare Muceniță Anastasia

Sarbatoarea Sfintelor Pasti, a adus un moment de aleasa bucurie pentru credinciosii Parohiei Sfanta Mare Mucenita Anastasia, care si-au impropriat urcusul duhovnicesc al postului, prin participarea la frumoasele slujbe din perioada pre si post pascala; astfel, ca incepand din Duminica Floriilor au participat la Denii, iar copiii grupului catehetic, dupa ce s-au impartasit intr-un numar impresionant, au fost vestitorii smereniei Mantuitorului prin participarea la Randuiala spalarii picioarelor, apoi alaturi de parinti au cantat Prohodul Domnului.

Aceste momente minunate
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...