Botezul Domnului la Centrele din subordinea Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului – Călărași
În perioada 06–14 ianuarie 2015, preacucernicul preot Avram Costin, responsabil cu asistența religioasă în cadrul Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului – Călărași și preot slujitor la Parohia Sfânta Mare Muceniță Anastasia, a binecuvântat prin stropirea cu Aghiazmă Mare beneficiarii cât și îngrijitorii de la centrele aflate în subordinea acestei Direcții.