Reîntâlnire cu Sfântul Nicolae
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/10/IMG_20140923_094802.jpg)
Marți, 23 septembrie 2014, preotul Avram Costin reprezentant al sectorului de asistenta sociala din cadrul Parohiei Sfanta Mare Mucenita Anastasia, a fost prezent in cadrul Centrului Servicii Comunitare pentru Copii cu Handicap Sever Calarasi, savarsind rugaciunea acatist a Sfantului Ierarh Nicolae, ocrotitorul centrului mai sus amintit.
Bucuria rugaciunii s-a manifestat la copiii prezenti prin impreunacantarea acatistului.
A consemnat parintele Avram Costin.
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/10/IMG_20140923_094818.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/10/IMG_20140923_094847.jpg)