Bucuria de a fi împreună
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/10/IMG_20140912_125808.jpg)
Vineri, 19 septembrie 2014, preotul Avram Costin reprezentant al sectorului de asistenta sociala din cadrul Parohiei Sfanta Mare Mucenita Anastasia din Protopopiatul Calarași, a fost prezent in cadrul Centrului Sfantul Stefan, Perisoru, unde a fost invitat de catre copiii centrului sa ramana, alaturi de ei, la masa, rostind impreuna rugaciunea domneasca „Tatal nostru”. Ulterior, a urmat un dialog duhovnicesc incheindu-se cu dorinta ferma a celor prezenti de a primi Taina Spovedaniei.
A consemnat parintele Avram Costin.