Protopopiatul Călăraşi: Instalare de preoţi la parohia „Sfânta Muceniţă Anastasia”

In ziua de 24 noiembrie 2013, preacucernicul parinte Ilie Ramon-Eugen, Protopop de Calarasi, a oficiat instalarea preacucernicilor preoti Nemtanu Ionut, Grigore Gabriel si Avram Costin la parohia „Sfanta Mucenita Anastasia” din municipiul Calarasi, Protopopiatul Calarasi.

La finalul Sfintei Liturghii, preacucernicul parinte Ilie Ramon-Eugen, i-a prezentat pe preacucernicii preoti Nemtanu Ionut, Grigore Gabriel si Avram Costin, credinciosilor prezenti si din incredintarea Preasfintitului Parinte Vincentiu, Episcopul Sloboziei si Calarasilor, a dat citire actului decizitional de numire in postul de preot paroh la parohia „Sfanta Mucenita Anastasia”.

A consemnat diacon Dinu Vasile Viorel, Secretar al Protopopiatului Calarasi.
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...